Sähköpostiosoitteemme muuttuvat kevään aikana muotoon etunimi.sukunimi@phhyky.fi. Vielä toistaiseksi toimii kuitenkin osoite etunimi.sukunimi@phsotey.fi.

Akuutti24
ylilääkäri Hanna Suurmunne, hanna.suurmunne(at)phhyky.fi

Ensihoito
ylilääkäri Janne Eerola, janne.eerola(at)phhyky.fi

Konservatiivinen tulosalue
ylilääkäri, tulosaluejohtaja Seppo Ojanen, seppo.ojanen(at)phhyky.fi
ylilääkäri keuhkosairaudet lauri.lammi(at)phhyky.fi

Kuntoutuskeskus
ylilääkäri, tulosaluejohtaja Marja Mikkelsson, marja.mikkelsson(at)phhyky.fi

Laboratoriopalvelut
lääketieteellinen johtaja Hannu Sarkkinen, hannu.sarkkinen(at)phhyky.fi

Kuvantaminen
radiologian ylilääkäri Heikki Kolehmainen, puh. heikki.kolehmainen(at)phhyky.fi

Operatiivinen tulosalue
ylilääkäri, tulosaluejohtaja Jarkko Lehtonen, jarkko.lehtonen(at)phhyky.fi
kirurgian ylilääkäri Jussi Haapala, jussi.haapala(at)phhyky.fi

Psykiatrian tulosalue
psykiatrian ylilääkäri Heli Peltola, heli.peltola(at)phhyky.fi
lastenpsykiatrian ylilääkäri Marja Okker, marja.okker(at)phhyky.fi
nuorisopsykiatrian ylilääkäri Pirjo Sipiläinen, pirjo.sipilainen(at)phhyky.fi
vastaava psykologi Saku Ylä-Soininmäki, saku.yla-soininmaki(at)phhyky.fi

Perusterveydenhuolto
johtava lääkäri Petteri Jyrkinen, petteri.jyrkinen(at)phhyky.fi
ylihammaslääkäri Teija Niiranen, teija.niiranen(at)phhyky.fi

 

Sivu päivitetty: 16.2.2017