Sähköpostiosoitteet muuttuvat 1.4 muotoon etunimi.sukunimi@phhyky.fi.

Akuutti24
ylilääkäri Hanna Suurmunne, hanna.suurmunne(at)phhyky.fi

Ensihoito
ylilääkäri Janne Eerola, janne.eerola(at)phhyky.fi

Konservatiivinen tulosalue
tulosaluejohtaja Lauri Lammi, lauri.lammi(at)phhyky.fi
ylilääkäri keuhkosairaudet Lauri Lammi, lauri.lammi(at)phhyky.fi
ylilääkäri sisätaudit Seppo Ojanen, seppo.ojanen(at)phhyky.fi
ylilääkäri neurologia Liisa Luostarinen, liisa.luostarinen(at)phhyky.fi
ylilääkäri ihotaudit Mari Grönroos, mari.gronroos(at)phhyky.fi
ylilääkäri lastentaudit Mikko Lavonius, mikko.lavonius(at)phhyky.fi
ylilääkäri lasten- ja nuorten neurologia Heli Sätilä, heli.satila(at)phhyky.fi

Kuntoutuskeskus
ylilääkäri, tulosaluejohtaja Marja Mikkelsson, marja.mikkelsson(at)phhyky.fi

Laboratoriopalvelut
lääketieteellinen johtaja Hannu Sarkkinen, hannu.sarkkinen(at)phhyky.fi

Kuvantaminen
radiologian ylilääkäri Heikki Kolehmainen, puh. heikki.kolehmainen(at)phhyky.fi

Operatiivinen tulosalue
ylilääkäri, tulosaluejohtaja Jarkko Lehtonen, jarkko.lehtonen(at)phhyky.fi
kirurgian ylilääkäri Jussi Haapala, jussi.haapala(at)phhyky.fi

Psykiatrian tulosalue
psykiatrian ylilääkäri Heli Peltola, heli.peltola(at)phhyky.fi
lastenpsykiatrian ylilääkäri Marja Okker, marja.okker(at)phhyky.fi
nuorisopsykiatrian ylilääkäri Pirjo Sipiläinen, pirjo.sipilainen(at)phhyky.fi
vastaava psykologi Saku Ylä-Soininmäki, saku.yla-soininmaki(at)phhyky.fi

Perusterveydenhuolto
johtava lääkäri Petteri Jyrkinen, petteri.jyrkinen(at)phhyky.fi
ylihammaslääkäri Teija Niiranen, teija.niiranen(at)phhyky.fi

 

Sivu päivitetty: 4.4.2017